COVİD-19 ALINAN TEDBİRLER

Değerli Misafirlerimiz ve Saygıdeğer İş Ortaklarımız;

Tüm dünyada etkisini göstermiş olan COVID-19 pandemisinin etki ve sonuçlarını hep birlikte deneyimliyoruz. Bu süreçte Bilek Boutique  Hotel olarak almış olduğumuz önlem, arttırılmış özenimiz, uygulama ve hizmetlerimizi detaylı bir şekilde sizlerle paylaşmak istiyoruz

 

 1. Misafir kabulünde COVID-19 tedbirleri ve uygulamalarına ilişkin yazılı bilgilendirme yapılır.
 2. Tesis genelinde misafirin ve personelin kolayca görebileceği yerlerde uygulanan/uyulması gereken kurallara ve sosyal mesafelere ilişkin görsel bilgilendirme yapılır.
 3. Sosyal mesafeye ilişkin gerekli önlemler alınır, işaretlemeler yapılır ve plana uygun kapasiteden fazla misafir kabul edilmez.
 4. Termal kamera veya temassız ateş ölçümü uygulamaları.
 5. Dezenfeksiyon halıları (paspasları) ve el dezenfeksiyon imkânı
 6. Talep edilmesi halinde misafirlere verilmek üzere, maske ve eldiven gibi kişisel koruyucu ekipman bulundurulur.
 7. Genel kullanım alanlarının ve genel müşteri tuvaletlerinin girişlerinde, ayrıca geniş genel kullanım alanlarının farklı yerlerinde el dezenfektanı veya antiseptiği bulundurulur.
 8. Personelin düzenli sağlık kontrolü yapılır.
 9. Personel girişinde termal kamera veya temassız ateş ölçümü uygulamaları,dezenfeksiyon paspasları ve el dezenfeksiyonu veya antiseptiği bulundurulur.
 10. Personele, çalışma yerine, misafirler ve ortam ile temasına uygun kişisel koruyucu donanım (maske, cerrahi maske, eldiven, siperlik gibi) ile el dezenfeksiyon imkânı sağlanır.
 11. Personel kıyafetlerinin günlük temizliği ve hijyeni sağlanır.
 12. Müşteri odaları, odalarda elle temas edilen yüzeyler ve telefon, kumanda, su ısıtıcısı, kapı-pencere kolları gibi donanımlar misafirin konaklaması sona erdiğinde dezenfekte özelliği olan ürünlerle temizlenir.
 13. Havalandırma ve klima sisteminin ve çamaşır, bulaşık makinesi gibi diğer araç, gereç, malzeme, donanımın periyodik bakımları ve gerekli olanlarının sterilizasyonu sağlanır.
 14. Mutfak ve ilişkili alanların, mutfakta kullanılan her türlü donanım ve ekipmanın, tezgâh ve saklama alanlarının temizlik ve hijyeni düzenli olarak sağlanır.
 15. Tesisin tamamında (barlar, snack barlar dâhil) servis malzemeleri bulaşık makinasında yıkanır.
 16. Tüm Personele Corona Virüs Egitimi
 17. En az 12 Saat Boş Bırakılmış Odalar
 18. Periyodik Açık Alan Dezenfektasyonu
 19. Periyodik Kapalı Alan Dezenfektasyonu
 20. Tekstil Ürünleri 90 Derece Sıcaklıkta Yıkanıyor
 21. En az 24 Saat Boş Bırakılmış Odalar